• Özgür Yaman

Tim Cook: Apple ABD'li sağlık çalışanlarına 10 milyon tıbbi maske bağışlayacak

Ve Avrupa'ya..

Koronavirüs pandemisi dünyayı tahrip etmeye devam ettiğinden, kurumsal şirketlerin de ana konusu haline geliyor. Tıp alanı ile ilgisi olmayan veya çok az ilgisi olan teknoloji şirketleri bile bu virüs salgınının atlatılması için çeşitli yardımlarda bulunuyor. Bu şirketlere Apple'da eklendi ve 10 milyon tıbbi maske bağışında bulunacağını açıkladı. Bu haberi Apple CEO'su Tim Cook twitter üzerinden duyurdu. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'e göre, bağışlanan maske miktarı ilk etapta yaklaşık olarak 2 milyon civarında olacağı fakat Apple, bu tür malzemelere olan talebin ne kadar yüksek olduğunu fark ettikten sonra bu rakamı artırmaya karar verdi. Özellikle, şirket Avrupa'nın en zor bölgelerine birkaç milyon maske daha bağışlayacak.


Apple'ın bağışının birçok nedeni olabilir, ancak ne olursa olsun, bu hediye kesinlikle tıp uzmanları ve insanlar tarafından takdir edilecektir. Apple'ın dediği gibi, bu insanlar yıkıcı bir savaşın "ön saflarında" çalışan "kahramanlar" dan başka bir şey değiller her gün salgıla yakalanmış olanları tedavi etmek için kendi sağlıklarını (ve muhtemelen ailelerinin) tehlikeye atıyorlar. Covid-19 (ve herhangi bir başka rahatsızlık) ile.


Tamamen koruma sağlamamasına rağmen, tıbbi maskeler, uygun şekilde kullanıldığında ağızdan veya burundan çıkan Covid-19 içeren damlacıklarına karşı bir miktar koruma sağlayabilir. Belki daha da önemlisi, hastalığın hastalıklarını başkalarına yaymaktan kaçınmasına da yardımcı olabilirler.

©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram