Piyasada dolaşan telefon ekran koruyucuların gerçekleri!

Her telefoncuda neredeyse görürsünüz kırılmaz ekran koruyucu nano ekran koruyucu esnek nano cam gibi fakat bunlar telefonunuzu aslında ne kadar koruyor?.

Öncelikle cam çeşitlerine baktığımız zaman standart olarak 3 cam tipi vardır

1) Standart cam: Kolayca kırılan telefonu tamamen kapatmaz koruması 10 üzerinden 6 alır fakat telefon darbeyi köşeden almaz ise.

2)Nano esnek cam: Neredeyse düşmeye karşı koruması yok denecek kadar az seviyededir. Genelde kullanım amacı çizilmelere karşıdır o yüzden çizilmelere karşı puanı 10 üzerinden 7 alır. Fakat bu da tamamen ekranınızı kapatmaz esnek olması daha uzun ömürlü gitmesini sağlar ancak çok kısa sürede çizilecektir.

3) Nano esnek full 5D cam: Ekranınızı tamamen kapatır kalitesine göre koruyucu özelliği vardır fakat avmlerde takılanlar genelde yüksek fiyata takılır ancak geliş fiyatına baktığımız zaman 2.5₺ gibi bir fiyata gelir ve size uçuk rakamlar söylenerek kaliteli olarak nitelendirilir. Full kapatması cihazı biraz daha iyi korur diğerlerine göre 10 üzerinden 6,5 alır. Ama köşeden atma sorunları çok fazla yaşanıyor bu tip camlarda o yüzden dikkat etmenizde fayda var.


Yukarıdaki üç ürüne baktığımız zaman hepsi Çin'den gelmektedir. Geliş fiyatları 1₺ ile 10₺ arası değişir cihazın modeli burada fiyattaki rol alan etkendir. Ekranınızı koruduğuna kesinlikle güvenmeyin, sert cam olanlar cidden iyi koruyorlar ama eğer taktıracaksanız da onlardan kullanın en azından ufak darbelerde %80 oranında koruma sağlar.

Özet olarak yukarıdaki camları 5₺ ye de satan var 40₺ ye de satan var.BUsosyal ekran koruyucuEğer cidden telefonunuzu korumak istiyorsanız BUFF ve Spingen adlı markalara bakmanız gerekmektedir. Fiyatları yüksek olup koruyuculuğu da bir o kadar yüksektir.

©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram