Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın annesi "Bilinçli bir cinayet olduğunu düşünüyorum." dedi!

En son güncellendiği tarih: Şub 25

Konya'da yaşanan olayda parkta bir kadının şiddete maruz kalmasından dolayı çıkan tartışmada bıçağın kalbine saplanması sonucu hayatını kaybeden Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç oğlu ile ‘evli bir kadın’ olan Ayşe D. ile birlikte olduğu için 5 aydır görüşmediğini anlatarak ‘Ayşe cenazeye gelmedi, madem Özgür onu evde dövdü, neden barışmak için parka çağırdı’ diyerek tepki gösterdi. Dalkılıç ‘Ben bilinçli bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Sonuna kadar takip edeceğim’ dedi.


Soruşturma süresince Kadir Şeker’in ailesi olaya ilişkin konuştular. Hayatını kaybeden Özgür Duran’ın annesi ise bu süreçte ilk kez konuştu.


Mübeyyen Güner Dalkılıç ise şu sözleri söyledi.

"Asla bu olayın peşini bırakmayacağım. Ne olursa olsun o benim oğlumdu. Gece 03.00’da beni aradılar. ‘Özgür Duran’ı kaybettik, kavga sonucu bıçaklandı’ dediler. İnanmadım. Şaka sandım. Üç oğlumdan en büyüğüydü. Ayşe, Antalya’da evliydi. Benim çocuğumla gittiler. Ben durumu onaylamadım. 5 aydır görüşmüyordum. Kızdım da. Hiç görüşmedik. Birkaç kere Ayşe arattırdı, hiç yapmadığı şeyi yaptı, bana hakaret etti. Ama ben onu uzaktan takip ediyordum."


"Ayşe'ye ise ifadesinde değişikliğe gitmesi konusunda hiç bir baskı yapmadık."


"Ayşe’ye ifadesini değiştirsin diye herhangi bir baskı da bulunmadık. Benim çocuğum kadına şiddet uygulamazdı. Kadına şiddete karşıydı. Çünkü babasını annesini onun gözleri önünde defalarca dövmüştü. Benim oğlum kadına şiddetin nasıl kötü bir şey olduğunu biliyordu. 19 değil 29 kaydı da olsa benim oğlumdu. Hesabını adalete verir, verdi de... Oğlum uyuşturucu satıcısı değildi; içmekten dolayı mahkemeye çıkmıştı. Özgür’ün nişanlısı vardı. Ondan ayrılmıştı. Bekârdı. Sonra bu kadınla gitti."


"Ayşe cenazeye bile gelmedi. Geldiyse de ben görmedim. Gelmesin zaten, cenazede ne işi var. Avukat da tuttum. Ben kasten bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Ayşe’yi savunmak ona mı düşmüştü. Madem Ayşe’yi dövdü de Ayşe’nin neden raporu yok? Madem oğlum Ayşe’yi evde dövmüş, Ayşe neden onu parka çağırmış gel konuşalım diye? Benim de konuşacağım zaman gelecek." sözlerinde bulundu.


Yargı ile beraber biz de bu sürecin takipçisiyiz.
©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram