• Özgür Yaman

BTP lideri Haydar Baş corona yüzünden hayatını kaybetti

Dün corona virüse yakalandığı açıklanan Haydar Baş öldü mü? Son dakika bilgisine göre BTP'nin genel başkanı Haydar Baş, corona virüs yüzünden hayatını kaybetti! Haydar Baş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş; bir hafta önce rahatsızlanmış ve Trabzon'da tedavi altına alınmıştı. İHA'nın aktardığı son dakika bilgisine göre 1947 doğumlu Haydar Baş hayatını kaybetti!BTP GENEL BAŞKANI HAYDAR BAŞ HAYATINI KAYBETTİ! HAYDAR BAŞ KİMDİR?


1947 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğan Haydar Baş, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon'da tamamladı ve 1970 yılında Kayseri'deki Erciyes Üniversitesi'ne bağlı Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu.

Lisansüstü eğitimini ve doktorasını "Veda Hutbesinde İnsan Hakları" konusundaki tezi ile Bakü Devlet Üniversitesi'nde tamamlamış ve bu üniversitede göreve başlamıştır. Doktora sonrası akademik çalışmalarına devam ederek "İslam ve Hz. Mevlana", "Tasavvuf Tarihi", "Din Sosyolojisi" ve "Din Psikolojisi" konularındaki tezleri neticesinde "Profesörlük" unvanını da aynı üniversiteden almıştır.

Dokuz yıldır Bakü Devlet Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sayın Baş, halen Doğu Dilleri ve Edebiyatlarını Araştırma Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde vazifesini sürdürmektedir.


Sabah

©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram