• Özgür Yaman

Blue Origin, Yeni Glenn roketinin ilerleyişi hakkında ek ayrıntılar paylaşıyor


Bu hafta Blue Origin sosyal medya üzerinden Yeni Glenn orbital fırlatma aracı hakkında ek ayrıntılar paylaştı. Tamamlandığında, ulusal güvenlik misyonlarının yanı sıra ticari kullanım için de uygun olacak. Havacılık şirketi, burun konisi olarak da bilinen ilk tam ölçekli New Glenn fırlatma aracının kaporta işlemlerini tamamladı. 7 metrelik bir çapa sahip olan Blue Origin, bunun şimdiye kadar yapılmış en büyük bitişik kompozit kaplama olduğunu söyledi.


İşte bu kaportaya içten bakış

Bu alan teknolojik gelişmeler ile birlikte üreticilere daha önce yapamayacakları tasarımları yapma imkanı sağlıyor.

Blue Origin, aynı zamanda birinci aşama tanklar üretmek için Cape Canaveral tesisinde de çalışıyor.İnşaatları ile ilgili her şey - onları inşa etmekten sıhhi tesisatlara ve kubbeleri giymeye kadar - Florida'da tek bir çatı altında gerçekleşiyor.Bu, Blue Origin'in malzemeleri, süreci ve nihayetinde kaliteyi kontrol etmesini sağlar. Ayrıca maliyetleri düşürmeye yardımcı oluyor.

Düzinelerce ekran ve oturma alanı ile donatılan bu yüksek teknoloji harikası, mekan birbirlerine bağlı görevleri gerçekleştirmek için tasarlanmış gibi duruyor. New Glenn roket fabrikasının içindedir ve 2021'de ilk New Glenn uçuşu gerçekleştiğinde kullanıma hazır olması bekleniyor.

©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram