• Özgür Yaman

Acımız Çok Büyük! 33 Şehit...

Tüm Türkiye dün gece saatlerinde İdlib'den gelen haberlerle yıkıldı.Hatay Valisi Rahmi Doğan,İdlib'de Suriye ordusu tarafından yapılan hava saldırısında 33 askerin şehit olduğunu bildirdi. Doğan, hastanelerdeki yaralı askerlerin hayati tehlikesi bulunmadığını aktardı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada,"İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur."


İletişim Numarası Paylaşıldı

Valilik'ten yapılan açıklamada, "27.02.2020 tarihinde İdlib'de şehit olan ve yaralanan Mehmetçiklerimiz ile ilgili bilgi almak isteyen ailelerimiz için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Kevser Sandıkçı'ya 0326 214 02 63 numaralı telefondan ulaşabilirler" ifadesi kullanıldı.


32 Askerimiz Yaralı

Dün rejim güçlerinin hain saldırısı sonra 32 askerimiz de yaralandı.Yaralı askerlerin tedavisi Hatay Devlet Hastanesi'nde devam ediyor.


İnternet Yavaşladı

Dün gece yapılan hain saldırı sonrası internet yavaşladı,kullanıcılar Twitter,Instagram,Facebook gibi sosyal medya platformlarına ulaşmada sorunlar yaşadı.Bu yavaşlama ilk belirlemelere göre aşırı yoğunluktan yaşandığı öne sürüldü.


Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet,yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.


©2020, Tüm hakları saklıdır. BUsosyalmedia yapımıdır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram